*** Nieuws over Treinen en RandstadRail ***
 
Treinen moeten sneller
Om meer treinen op tijd te laten rijden, moeten ze tot 160 kilometer per uur mogen rijden. Het CDA en de PvdA willen de snelheid onder meer verhogen op het traject Schiphol-Den Haag en de Flevolijn.

Donderdag pleiten de partijen hiervoor bij de begrotingsbehandeling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Nu is de maximumsnelheid voor passagierstreinen nog 130 kilometer per uur. Om dit mogelijk te maken is 30 miljoen euro nodig.

De VVD ziet het plan eveneens zitten, maar wil er geen extra geld voor uittrekken. Het liberale Kamerlid Hofstra wil het geld dan bijvoorbeeld bij ProRail weghalen.

Het veiligheidssysteem ATB dient voor de snelheidsverhoging aangepast te worden, zodat de NS straks ook tussen Boxtel-Eindhoven en Amsterdam Amstel en Utrecht sneller passagiers kan vervoeren.

ZIJPERRON

Verder willen CDA en PvdA 40 miljoen euro uittrekken om met bijvoorbeeld een zijperron in Deventer de reistijd tussen Amersfoort en Enschede met acht minuten te verkorten.

Op lange termijn willen de partijen ook op langere trajecten naar bijvoorbeeld Groningen, Friesland en Drenthe de maximumsnelheid verhogen.

Notoire zwartrijders moeten verder flink worden aangepakt. Het CDA wil dat als het juridisch mogelijk is, zwartrijders verplicht een ov-jaarkaart moeten afnemen. "En de kosten worden dan gekort op uitkering of loon" , zegt CDA-Kamerlid Eddy van Hijum. Zodra de ov-chipkaart in 2008 is ingevoerd, moet dit beleid dan van kracht worden. PvdA'ster Sharon Dijksma ziet het als "een aanvulling op het treinverbod voor hufters". (Bron: De Telegraaf)

 
Terug naar index
 

Alle logo's en foto's binnen deze site zijn eigendom van OVnieuws.info © 2004-2006