*** Nieuws over Treinen en RandstadRail ***
 

Brandstichter trein twijfelgeval

De negentienjarige jongeman uit Zwaag die op 22 januari samen met een minderjarige vriend op station Enkhuizen brand stichtte in een trein, zorgt voor twijfels bij de gedragsdeskundigen. De twee brandstichters hielden zich begin dit jaar schuil in de winterstalling van jachthaven Vlakwater in Enkhuizen. Ze stalen daar goederen uit boten en verkochten die. Met de opbrengst kochten ze drank en soft drugs.

In de nacht van de brandstichting waren ze eerst van plan in de warme trein een jointje te roken. Daarna besloten de twee echter met behulp van wc-papier het interieur van het treinstel aan te steken. De schade bedroeg twee ton. De Nederlandse Spoorwegen vorderen van het tweetal de vijftigduizend euro eigen risico die niet door de verzekering gedekt wordt. De minderjarige mededader is inmiddels veroordeeld tot twee jaar jeugddetentie waarvan een half jaar voorwaardelijk.

De meerderjarige verdachte die nu tien maanden in voorarrest zit, zorgt voor discussie. Een psychiater adviseerde de zwaarste vorm van ter beschikkingstelling (tbs) met dwangverpleging. Een psycholoog achtte een lichtere vorm van tbs nog mogelijk. Die behandeling zou in een psychiatrische kliniek in Assen moeten plaatsvinden.

De kliniek beschouwt de brandstichter na een intakegesprek als een twijfelgeval. Hij kent al vanaf zijn vijftiende jaar gedragsproblemen, gebruikte lange tijd overmatig veel soft drugs en onttrok zich tot dusver steeds aan behandeling. De kliniek wil de man nu drie maanden op proef opnemen. (Bron: Noordhollands Dagblad)

 
Terug naar index
 

Alle logo's en foto's binnen deze site zijn eigendom van OVnieuws.info © 2004-2006