Het actuele OVnieuws
.
Mr. Pieter van Vollenhoven opent NS Simulatorcentrum in Amersfoort.
.

Amersfoort - Treinmachinisten bekwamen zich voortaan in hun vak in het NS-simulatorcentrum, dat maandagmiddag in Amersfoort in gebruik gesteld is door Prof. Mr. Pieter van Vollenhoven. Met de simulatoren kan de werkelijkheid op het spoor worden beleefd alsof je in de cabine van een echte trein zit. Door het gebruik van simulatoren in de opleiding en de herinstructie van machinisten wil NS de betrouwbaarheid en punctualiteit van het reizen per trein verder vergroten. De simulatoren maken het onder andere mogelijk te oefenen in het omgaan met situaties die in de praktijk niet eenvoudig na te bootsen zijn, zoals bepaalde weersomstandigheden of technische storingen.

In het simulatorcentrum zijn 4 simulatoren beschikbaar die ingezet worden voor zowel opleiding van nieuwe machinisten als het op peil houden van de kennis en vaardigheden van machinisten die al langer ‘op de bok zitten’.

 

Het trainen op een simulator maakt het mogelijk in een kort tijdbestek intensieve, realistische leerervaringen op te doen met een groot effect op de dagelijkse werksituatie. Het nabootsen van weinig voorkomende situaties zorgt voor effectiever handelen in de praktijk. Door het trainen in groepen kan onderling vakkennnis worden uitgewisseld. Door deze verbetering van de kwaliteit van de machinistenopleiding verwacht NS een nog grotere betrouwbaarheid en punctualiteit van de dienstverlening aan de treinreizigers. In 2009 gaan bijna 3000 NS-machinisten één dag voor herinstructie naar Amersfoort. Daarnaast brengen aspirant-machinisten een groot deel van hun opleidingstijd in het simulatorcentrum door.

Bij de ontwikkelingen van de simulatoren en de bijbehorende software waren NS-machinisten en opleiders van NS Opleidingen betrokken. De simulatoren zijn geleverd door Corys Tess uit Grenoble (Frankrijk), marktleider op dit gebied. NS heeft 7,5 miljoen euro geïnvesteerd in het dicht bij station Amersfoort gelegen simulatorcentrum, dat is ontworpen door Han van Zwieten Architecten.

Kijk hieronder voor een uitgebreide fotoreportage. Voor alle foto's geldt Copyright OVnieuws.info.
...............
Het fonkelnieuwe Simulatorcentrum van de NS in Amersfoort. Vanaf het station zijn duidelijk de twee simulatoren te zien. Één VIRM-cabine en één SLT-cabine waarin men een totale treinsimulatie kan mee maken.
.............
Genodigden worden van harte welkom geheten.
.............
In het Simulatorcentrum krijgt de pers een rondleiding.
.............
Er zijn in het centrum twee soorten simulatoren: twee simulatoren (een VIRM- en een SLT-simulator) staan in leszalen en er zijn twee levensechte simulatoren waarin de machinist alleen in een bewegende cabine zit. Deze foto toont een simulator die in een leszaal staat opgesteld. Achter de machinist zitten 8 cursisten die op een groot (ander) scherm mee kunnen kijken welke handelingen hij/zij verricht.
.............
Dat meekijk-scherm kan op fullscreen gezet worden zodat de cursisten hetzelfde uitzicht hebben als de machinist, maar het scherm kan ook in vieren gedeeld worden zodat ook meegekeken kan worden welke knoppen de machinist indrukt en wat hij nog verder doet.
.............
En zo kunnen er nog meer schermen getoond worden.
.............
.............
.............
Nog een foto vanuit "de cabine".
.............
Bert (op de voorgrond) stuurt de simulator aan en kan zodoende voor allerlei verschillende situaties zorgen. Zo kan hij er voor zorgen dat er b.v. ergens een container op het spoor ligt of een brandende trein passeert, hij kan het weer laten veranderen varierend van zon, dichte mist of b.v. sneeuw en hij kan nog voor veel meer situaties zorgen.
.............
Dan gaat de rondleiding verder naar de volledige simulatiecabines. Zoals gezegd staan er twee: een SLT-cabine en een VIRM-cabine. Deze foto toont de SLT-simulator.
.............
Een kijkje op het besturingsmechanisme welke de VIRM-simulator laat bewegen.
.............
Deze simulator wordt aangestuurd van buitenaf. In een aangrenzende zaal kunnen de andere cursisten ook weer meekijken op een scherm.
.............
We krijgen de mogelijkheid om mee te rijden in de VIRM-cabine (met nr. 8731). Het uitzicht en het rijgedrag van de trein zijn levensecht. Zo voel je precies als de trein over een wissel gaat en als de trein met 140 km/u een noodstop moet maken, je moet je zelfs vasthouden om niet om te vallen.
.............
Na de persrondleiding arriveerde Mr. Pieter van Vollenhoven bij het simulatorcentrum.
.............
NS-directeur Bert Meerstadt hield een korte toespraak.
.............
Mr. van Vollenhoven luistert aandachtig toe.
.............
Dan houdt Mr. van Vollenhoven een speech. Hij zei oprecht dankbaar te zijn dat hij het centrum mocht openen.
.............
Met een druk op de knop werd het simulatorcentrum geopend.
.............
.............
Mr. Pieter van Vollenhoven krijgt van NS-directeur Bert Meerstadt uitleg hoe deze SLT-simulator werkt.
.............
Directeur Meerstadt kan zelf ook goed met de trein overweg en "reed" Mr. van Vollenhoven vanuit Utrecht Overvecht naar Utrecht Centraal.
.............
De aankomst in Utrecht Centraal. Het is net levensecht.
..
 
© Alle teksten en foto's zijn geproduceerd door, en eigendom van: www.OVnieuws.info