24x7nieuws.nl beheert onderstaande websites
112-Websites :
Actueel OVnieuws
.........

14 juni 2010 / 23.00 uur
Landelijke controleactie NS en KLPD in nachttreinen een succes

UTRECHT / DRIEBERGEN - Het Korps landelijke politiediensten (KLPD) en de Nederlandse Spoorwegen hebben in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juni een gezamenlijke controle gehouden in nachttreinen. In 39 treinen werden 5730 reizigers gecontroleerd. Daarvan bleken er 77 niet in het bezit van een geldig vervoerbewijs. Er werden 31 bekeuringen uitgedeeld wegens verstoring van orde, rust en veiligheid. 2 Personen werden aangehouden.

.
Het behoort tot de speerpunten van de Spoorwegpolitie om agressie, geweld en overlast tegen personen in de treinen tegen te gaan. Daarom worden regelmatig speciale controleacties gehouden.

De controle in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 juni vond plaats in nachttreinen op de trajecten Utrecht – Amsterdam, Schiphol – Leiden, Rotterdam – Breda, Eindhoven – Tilburg en Tilburg – ’s- Hertogenbosch. Er deden 27 medewerkers van de Spoorwegpolitie en 23 NS-ers mee. In 39 treinen werden in totaal 5730 reizigers gecontroleerd. De controle werd door politiemensen in burger uitgevoerd om zo een reëel mogelijk beeld van de situatie in de treinen te krijgen. NS trad op in uniform. Tijdens deze gezamenlijke controles werden de volgende resultaten behaald:

Processen-verbaal:
Er is 31 maal proces-verbaal opgemaakt voor het verstoren van de orde, rust en veiligheid. Het ging om roken waar dit niet is toegestaan, voeten op de bank, geluidsoverlast, bedelen, verontreiniging, openbare dronkenschap, alcoholbezit en niet tonen van een identiteitsbewijs.

Zwartrijden:
Er werden 77 personen betrapt op het reizen zonder geldig vervoerbewijs, zij kregen een procesverbaal.

Aanhoudingen:
1 persoon werd aangehouden in verband met een openstaand vonnis, hij moet 133 dagen gaan zitten. Daarnaast werden hem nog 6 vonnissen betekend. 1 persoon werd een vonnis aangezegd waar nog hoger beroep tegen openstaat.

Algemeen:
Over het algemeen was de sfeer in de treinen en op de stations goed. Er hebben zich geen excessen voorgedaan.
NS waardeert de grote inzet van de KLPD, dienst Spoorwegpolitie om samen te zorgen voor een prettig reisklimaat voor de reizigers in de nachttreinen.

 
Mail dit bericht!
Vul het emailadres van de ontvanger in:

© OVnieuws.info / Webdesign MI-Fotografie.nl